KHL: Špirko, Hossa a Surový asistovali, Lev prehral v Petrohrade

30.12.2012 Celý región

Moskva 30. decembra (TASR) - Hokejisti Sibiru Novosibirsk zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí KHL na ľade Traktoru Čeľabinsk 3:2. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 2:2 a keďže zmenu neprinieslo ani predĺženie, o výhre Sibiru rozhodol v samostatných nájazdoch Fín Lehtera.

Hostia viedli v zápase už 2:0, pričom ich druhý gól zaznamenal slovenský obranca Kristán Kudroč. V druhom stretnutí prehral doma nečakane Avangard Omsk s Atlantom Mytišči 0:1, keď víťazstvo hostí zabezpečil v 26. minúte Batyršin. Slovák v službách Avanagardu Tomáš Záborský sa prezentoval štyrmi strelami. Obranca Jekaterinburgu Rastislav Špirko si v dueli proti Metallurgu Novokuzneck pripísal na konto asistenciu, jeho Avtomobilist však prehral 3:4 po predĺžení. Metallurg Magnitogorsk deklasoval Amur Chabarovsk 7:0, štyrmi gólmi sa blysol Mozjakin.

sumáre:

Traktor Čeľabinsk - Sibir Novosibirsk 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Antipov, 47. A. Kosticyn - 5. Šumakov, 29. KUDROČ, rozhodujúci nájazd: Lehtera

Avangard Omsk - Atlant Mytišči 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 26. Batyršin

Barys Astana - Torpedo Nižnyj Novgorod 5:4 pp (0:2, 2:0, 2:2 - 1:0)
Góly: 25. Savčenko, 32. Žaljaulov, 44. a 50. Dawes, 62. Litvinenko - 7. Gorbunov, 11. a 56. Thörnberg, 51. Ščastlivyj

Jugra Chanty-Mansijk Lokomotiv Jaroslavľ 4:6 (3:1, 0:5, 1:0)
Góly: 7. But, 10. Krysanov, 19. Demagin, 54. Magogin - 7. a 39. Hagman, 30. a 40. Galimov, 31. Truňov, 35. Anisimov

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Novokuzneck 3:4 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 16. Malychin, 35. Malychin (ŠPIRKO), 47. Simakov - 37. Lazarev, 41. a 54. Bumagin, 63. Kagarlickij

Metallurg Magnitogorsk - Amur Chabarovsk 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Góly: 5. Malkin, 25., 30., 38. a 44. Mozjakin, 32. Antipin, 54. Chabarov

Dinamo Moskva - CSKA Moskva 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 17. Kokarev, 40. Ovečkin - 23. I.Radulov, 37. Persson, 52. Zubov, 60. A. Radulov

SKA Petrohrad - HC Lev Praha 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly: 19. Dallman, 22. Nepryayev, 34. Průcha, 43. a 60. Kovaľčuk - 10. Němec, 19. Voráček, 35. Svoboda (HOSSA, SUROVÝ)